fbpx

Senarai penuh calon Parlimen Perikatan Nasional untuk PRU15

PNmengumumkan senarai calon di MITEC Kuala Lumpur. -UTUSAN/AMIR KHALID

KUALA LUMPUR: Perikatan Nasional (PN) mengumumkan senarai calon bagi 169 Parlimen dan 116 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) untuk berhadapan Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15) yang bakal berlangsung pada 19 November ini.

Parti Pribumi Bersatu Malaysia (Bersatu) akan mewakili 74 kerusi Parlimen dan 41 DUN, Pas sebanyak 64 kerusi Parlimen serta 57 DUN.

Manakala, Parti Gerakan Rakyat Malaysia (Gerakan) mewakili PN di 20 kerusi Parlimen dan 14 DUN, Bersatu Bersekutu pula sebanyak 11 kerusi Parlimen serta empat DUN.

Pengerusinya, Tan Sri Muhyiddin Yassin akan mempertahankan kerusi disandangnya iaitu Parlimen Pagoh dan Timbalan Pengerusinya, Tan Sri Abdul Hadi Awang pula masih tidak dapat kepastian.

Walau bagaimanapun calon bagi Terengganu dan Kelantan diumumkan berasingan.

Berikut adalah senarai bagi 169 calon Bersatu yang akan bertanding pada PRU15, walau bagaimanapun terdapat beberapa calon PN yang masih ‘misteri’ khususnya di negeri-negeri Pantai Timur.

PULAU PINANG

P041 Kepala Batas – Dr. Siti Mastura Mohamad
P042 Tasek Gelugor – Datuk Wan Saifulrudin Wan Jan
P043 Bagan – Alan Oh @ Oh Teik Choon
P044 Permatang Pauh – Muhammad Fawwaz Mat Jan
P045 Bukit Mertajam – Steven Koh Tien Yew
P046 Batu Kawan – Wong Chia Zhen
P046 Nibong Tebal – Datuk Mansor Othman
P048 Bukit Bendera – Hng Chee Wey
P049 Tanjong – H’ng Khoon Leng
P050 Jelutong – Datuk Baljit Singh Jigiri Singh
P051 Bukit Gelugor – Thinaganarabhan Padmanabhan
P052 Bayan Baru – Oh Tong Keong
P053 Balik Pulau – Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid

PERLIS

P001 Padang Besar – Rusydan Rusmi
P002 Kangar – Zakri Hassan
P003 Arau – Akan diumumkan

KEDAH

P004 Langkawi – Datuk Suhaimi Abdullah
P005 Jerlun – Dr. Abd Ghani Ahmad
P006 Kubang Pasu – Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail
P007 Padang Terap – Nurul Amin Hamid
P008 Pokok Sena – Datuk Ahmad Saad @ Yahaya
P009 Alor Setar – Afnan Hamimi Taib Azamuddin
P010 Kuala Kedah – Dr. Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi
P011 Pendang – Datuk Awang Hashim
P012 Jerai – Sabri Azit
P013 Sik – Ahmad Tarmizi Sulaiman
P014 Merbok – Mohd Nazri Abu Hassan
P015 Sungai Petani – Dr Robert Ling Kui Ee
P016 Baling – Hassan Saad
P017 Padang Serai – Azman Nasrudin
P018 Kulim Bandar Baharu – Roslan Hashim

PERAK

P054 Gerik – Fathul Huzir Ayob
P055 Lenggong – Muhammad Rifaat Razman
P056 Larut – Datuk Seri Hamzah Zainudin
P057 Parit Buntar – Mohd Misbahul Munir Masduki
P058 Bagan Serai – Datuk Idris Ahmad
P059 Bukit Gantang – Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal
P060 Taiping – Datuk See Yean Seng
P061 Padang Rengas – Kapten Azahari Hasan
P062 Sungai Siput – Datuk Seri Irudianathan Gabriel
P063 Tambun – Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu
P064 Ipoh Timor – Nor Afzainizam Salleh
P065 Ipoh Barat – Chek Kwong Weng
P066 Batu Gajah – Woo Cheong Yuen
P067 Kuala Kangsar – Datuk Iskandar Dzulkarnain Abdul Khalid
P068 Beruas – Ong Kean Sing
P069 Parit – Muhammad Ismi Mat Taib
P070 Kampar – Wong Oi Foon
P071 Gopeng – Muhammad Farhan Abdul Rahim
P072 Tapah – Datuk Muhammad Yadzan Mohammad
P073 Pasir Salak – Jamaluddin Yahya
P074 Lumut – Komander (B) Nordin Ahmad Ismail
P075 Bagan Datuk – Dr. Muhammad Faiz Na’aman
P076 Teluk Intan – Datuk Zainol Fadzi Paharudin
P077 Tanjong Malim – Datuk Nolee Ashilin Mohammed Radzi

PAHANG

P078 Cameron Highlands – Dr. Abdul Rasid Mohamed Ali
P079 Lipis – Datuk Mohamad Shahrum Osman
P080 Raub – Datuk Mohd Fakrunizam Ibrahim
P081 Jerantut – Khairil Nizam Khirudin.
P082 Indera Mahkota – Datuk Seri Saifuddin Abdullah
P083 Kuantan – Wan Razali Wan Nor
P084 Paya Besar – Aireroshairi Roslan
P085 Pekan – Mohd Fadhil Noor Abdul Karim
P086 Maran – Fazil Azmi Nadzri
P087 Kuala Krau – Kamal Ashaari
P088 Temerloh – Salamiah Mohd Nor
P089 Bentong – Datuk Roslan Hassan
P090 Bera – Asmawi Harun
P091 Rompin – Datuk Abdul Khalib Abdullah

SELANGOR

P092 Sabak Bernam – Datuk Mohd Fasiah Mohd Fakeh
P093 Sungai Besar – Datuk Muslimin Yahaya
P094 Hulu Selangor – Mohd Hasnizan Harun
P095 Tanjong Karang – Kapten (B) Datuk Zulkafperi Hanapi
P096 Kuala Selangor – Mohd Noor Mohd Sahar
P097 Selayang – Datuk Abdul Rashid Asari
P098 Gombak – Datuk Seri Mohamed Azmin Ali
P099 Ampang – Shasha Lyna Abdul Latif
P100 Pandan – Muhammad Farique Zubir Albakri
P101 Hulu Langat – Datuk Dr Mohd Radzi Abd Latif
P102 Bangi – Muhammad Nazrul Hakim Md. Nazir
P103 Puchong – Chew Jyh Gang
P104 Subang – Ang Hiang Ni
P105 Petaling Jaya – Theng Book
P106 Damansara – Lim Si Ching
P107 Sungai Buloh – Mohd Ghazali Md Hamin
P108 Shah Alam – Dr. Afif Bahardin
P109 Kapar – Dr Halimah Ali
P110 Klang – Jaya Chandran Perumal
P111 Kota Raja – Mohamed Diah Baharun
P112 Kuala Langat – Datuk Dr. Ahmad Yunus Hairi
P113 Sepang – Datuk Seri Rina Mohd Harun

WILAYAH PERSEKUTUAN

P114 Kepong – Phaang Jing Fatt
P115 Batu – Azhad Yahya
P116 Wangsa Maju – Nuridah Mohd Salleh
P117 Segambut – Prabagaran Vythilingam
P118 Setiawangsa – Nurul Fadzilah Kamaluddin
P119 Titiwangsa – Dr. Rosni Adam
P120 Bukit Bintang – Chen Win Keong
P121 Lembah Pantai – Fauzi Abu Bakar
P122 Seputeh – Alan Wong Yee Yeng
P123 Cheras – Chin Yoke Kheng
P124 Bandar Tun Razak – Datuk Kamarudin Jaffar
P125 Putrajaya – Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin

NEGERI SEMBILAN

P126 Jelebu – Zaharuddin Baba Samion
P127 Jempol – Muhammad Notaffendy Mohd Salleh
P128 Seremban – Mohd Fadli Che Me
P129 Kuala Pilah – Datuk Eddin Syazlee Shith
P130 Rasah – Datuk Choong Vee Hing
P131 Rembau – Mohd Nazree Mohd Yunus
P132 Port Dickson – Rafiei Mustapha
P133 Tampin – Mejar (B) Abdul Halim Abu Bakar

MELAKA

P134 Masjid Tanah – Datuk Wira Mas Ermieyati Samsudin
P135 Alor Gajah – Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof
P136 Tangga Batu – Bakri Jamaluddin
P137 Hang Tuah Jaya – Mohd Azrudin Md Idris
P138 Kota Melaka – Suhaime Borhan
P139 Jasin – Zulkifli Ismail

JOHOR

P140 Segamat – Poobalan Ponnusamy
P141 Sekijang – Uzzair Ismail
P142 Labis – Alvin Chang Teck Kiam
P143 Pagoh – Tan Sri Mahiaddin Md Yasin
P144 Ledang – Zaidi Abd Majid
P145 Bakri – Chelvarajan Suppiah
P146 Muar – Abdullah Husin
P147 Parit Sulong – Dr. Abdul Karim Deraman
P148 Ayer Hitam – Muhammad Syafiq A. Aziz
P149 Sri Gading – Zanariyah Abdul Hamid
P150 Batu Pahat – Datuk Mohd Rashid Hasnon
P151 Simpang Renggam – Mohd Fazrul Kamat
P152 Kluang – Dzulkarnaian Alias
P153 Sembrong – Aziz Ismail
P154 Mersing – Muhammad Islahuddin Abas
P155 Tenggara – Lt.Kol. (B) Mohd Nazari Mokhtar
P156 Kota Tinggi – Mohamad Ridhwan Raan
P157 Pengerang – Fairulnizar Rahmat
P158 Tebrau – Mohamad Isa Mohamad Basir
P159 Pasir Gudang – Mohamad Farid Abdul Razak
P160 Johor Bahru – Mohd Mohtaj Yacob
P161 Pulai – Deepak Jaikishan Jaikishan Rewachand
P162 Iskandar Puteri – Tan Nam Cha
P163 Kulai – Datuk Tan Chin Hock
P164 Pontian – Datuk Isa Ab Hamid
P165 Tanjung Piai – Najwah Halimah Ab Alim

SARAWAK

P201 Batang Lupar – akan diumumkan
P203 Lubok Antu – Jugah Muyang
P205 Saratok Datuk Ali Biju
P217 Bintulu – Duke Janteng

Ikuti kami di saluran media sosial : Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Telegram & TikTok

BERITA BERKAITAN