fbpx

Senarai penuh calon Barisan Nasional untuk PRU15

pru15

KUALA LUMPUR: Spekulasi hangat tentang nasib beberapa panyandang kerusi Barisan Nasional (BN) terjawab hari ini selepas Pengerusinya, Datuk Seri Dr. Ahmad Zahid Hamidi mengumumkan senarai nama calon bagi Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU15).

Antara calon yang kekal ialah Khairy Jamaluddin Abu Bakar sementara Tan Sri Annuar Musa, Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman, Datuk Seri Shahidan Kassim, Tan Sri Noh Omar dan Datuk Zahidi Zainul Abidin digugurkan.

Berikut adalah senarai calon BN yang akan bertanding pada PRU15. Namun, terdapat beberapa calon yang masih belum diumumkan.

PARLIMEN

Perlis
P.001 PADANG BESAR – ZAHIDA ZARIK KHAN
P.002 KANGAR – FATHUL BARI MAT JAHYA
P.003 ARAU – ROZABIL ABD RAHMAN

Kedah
P.004 LANGKAWI – ARMISHAH SIRAJ
P.005 JERLUN -OTHMAN AZIZ
P.006 KUBANG PASU – HASMUNI HASSAN
P.007 PADANG TERAP – MAHDZIR KHALID
P.008 POKOK SENA – NORAN ZAMINI JAMALUDDIN
P.009 ALOR SETAR – TAN CHEE HIONG
P.010 KUALA KEDAH – MASHITAH IBRAHIM
P.011 PENDANG – SURAYA YAACOB
P.012 JERAI – JAMIL KHIR BAHAROM
P.013 SIK – MAIZATULAKMAM OTHMAN @ IBRAHIM
P.014 MERBOK – SHAIFUL HAZIZY ZAINOL ABIDIN
P.015 SUNGAI PETANI – SHAHANIM MOHAMAD YUSOFF
P.016 BALING – ABDUL AZEEZ ABDUL RAHIM
P.017 PADANG SERAI – SIVARAJ A/L CHANDRAN
P.018 KULIM BANDAR BAHARU – MUHAR HUSSAIN

Kelantan
P.020 PENGKALAN CHEPA – MOHD HAFIEZULNIEZAM MOHD HASDIN
P.021 KOTA BHARU – ROSMADI ISMAIL
P.022 PASIR MAS AB. GHANI – HARUN
P.023 RANTAU PANJANG – ZULKARNAIN YUSOFF
P.024 KUBANG KERIAN – NURUL AMAL MOHD FAUZI
P.025 BACHOK – MOHD ZAIN YASIM
P.026 KETEREH – MARZUANI ARDILA ARIFFIN
P.027 TANAH MERAH – BAKRI @ MOHD BAKRI MUSTAPHA
P.028 PASIR PUTEH – ZAWAWI OTHMAN
P.029 MACHANG – AHMAD JAZLAN YAAKUB
P.030 JELI – NORWAHIDA PATUAN
P.031 KUALA KRAI – MOHAMED ZULKEPLI OMAR
P.032 GUA MUSANG – TENGKU RAZALEIGH HAMZAH

Terengganu
P.033 BESUT – NAWI MOHAMAD
P.034 SETIU – ABDUL RAHMAN MAT YASIN
P.036 KUALA TERENGGANU – MOHD ZUBIR EMBONG
P.037 MARANG – JASMIRA OTHMAN
P.038 HULU TERENGGANU – ROZI MAMAT
P.039 DUNGUN – NURHISAM JOHARI
P.040 KEMAMAN – AHMAD SAID

Pulau Pinang
P.041 KEPALA BATAS – REEZAL MERICAN NAINA MERICAN
P.042 TASEK GELUGOR – MUHAMAD YUSOFF MOHD NOOR
P.043 BAGAN – TAN CHUAN HONG
P.044 PERMATANG PAUH – MOHD ZAIDI MOHD SAID
P.045 BUKIT MERTAJAM – TAN YANG PANG
P.046 BATU KAWAN – TAN LEE HUAT
P.047 NIBONG TEBAL – R.THANENTHIRAN
P.048 BUKIT BENDERA – RAZALIF MOHAMAD ZAIN
P.049 TANJONG – TAN KIM NEE
P.050 JELUTONG – T.LOGANATHAN
P.051 BUKIT GELUGOR – WONG CHIN CHONG
P.052 BAYAN BARU – SAW YEE FUNG
P.053 BALIK PULAU – SHAH HEADAN AYOOB HUSSAIN SHAH

Perak
P.054 GERIK – ASYRAF WAJDI DUSUKI
P.055 LENGGONG – SHAMSUL ANUAR NASARAH
P.056 LARUT – MOHAMMAD KAZIM ELIAS
P.057 PARIT BUNTAR – IMRAN MOHD YUSOF
P.058 BAGAN SERAI – ZUL HELMI GHAZALI
P.059 BUKIT GANTANG – MOHAMMAD SOLLEHIN MOHAMAD TAJIE
P.060 TAIPING – NEOW CHOO SEONG
P.061 PADANG RENGAS – MOHD ARRIF ABDUL MAJID
P.062 SUNGAI SIPUT – S.VIGNESWARAN
P.063 TAMBUN – AMINUDDIN MD HANAFIAH
P.064 IPOH – NG KAI CHEONG
P.065 IPOH BARAT – LOW GUO NAN
P.066 BATU GAJAH – TEOH CHIN CHONG
P.067 KUALA KANGSAR – MASLIN SHAM RAZMAN
P.068 BERUAS – DING SIEW CHEE
P.069 PARIT – MOHD NIZAR ZAKARIA
P.070 KAMPAR – LEE CHEE LEONG
P.071 GOPENG – TING ZHAO SONG
P.072 TAPAH – M.SARAVANAN
P.073 PASIR SALAK – KHAIRUL AZWAN HARUN
P.074 LUMUT – ZAMBRY ABD KADIR
P.075 BAGAN DATUK – AHMAD ZAHID HAMIDI
P.076 TELUK INTAN – T.MURUGIAH
P.077 TANJONG MALIM – MAH HANG SOON

Pahang
P.078 CAMERON HIGHLANDS – RAMLI MOHD NOR
P.079 LIPIS – ABDUL RAHMAN MOHAMAD
P.080 RAUB – CHONG SIN WOON
P.081 JERANTUT – MOHD ZUKARMI ABU BAKAR
P.082 INDERA MAHKOTA – QUEK TAI SEONG
P.083 KUANTAN – AB HAMID MOHD NAZAHAR
P.084 PAYA BESAR – MOHD SHAHAR ABDULLAH
P.085 PEKAN – SH MOHMED PUZI SH ALI
P.086 MARAN – SHAHANIZA SHAMSUDDIN
P.087 KUALA KRAU – ISMAIL MOHAMED SAID
P.088 TEMERLOH – MOHD SHARKAR SHAMSUDIN
P.089 BENTONG – LIOW TIONG LAI
P.090 BERA – ISMAIL SABRI YAAKOB
P.091 ROMPIN – HASAN ARIFIN

Selangor
P.092 SABAK BERNAM – ABD RAHMAN BAKRI
P.093 SUNGAI BESAR – JAMAL MD YUNOS
P.094 HULU SELANGOR – T. MOHAN
P.096 KUALA SELANGOR – TENGKU ZAFRUL TENGKU ABDUL AZIZ
P.097 SELAYANG – CHAN WUN HOONG
P.098 GOMBAK – MEGAT ZULKARNAIN OMARDIN
P.099 AMPANG – IVONE LOW YI WEN
P.100 PANDAN – LEONG KOK WEE
P.101 HULU LANGAT – JOHAN ABD AZIZ
P.102 BANGI – HOH HEE LEE
P.103 PUCHONG – SYED IBRAHIM KADER KIMMA
P.104 SUBANG – KOW CHEONG WEI
P.105 PETALING JAYA – CHEW HIAN TAT
P.106 DAMANSARA – TAN GIM TUAN
P.107 SUNGAI BULOH – KHAIRY JAMALUDDIN ABU BAKAR
P.108 SHAH ALAM – HIZATUL ISHAM ABDUL JALIL
P.109 KAPAR – MUHAMMAD NOOR AZMAN @ NOOR HIZAM
P.110 KLANG – TEE HOOI LING
P.111 KOTA RAJA – D.KAJENDRAN
P.112 KUALA LANGAT – M. MOHANA
P.113 SEPANG – ANUAR BASIRAN

Wilayah Persekutuan
P.115 BATU – A.KOHILAN PILLAY
P.116 WANGSA MAJU – MOHD SHAFEI ABDULLAH
P.117 SEGAMBUT – DANIEL LING SIA CHIN
P.118 SETIAWANGSA – IZUDIN ISHAK
P.119 TITIWANGSA – JOHARI ABDUL GHANI
P.120 BUKIT BINTANG – TAN TEIK PENG
P.121 LEMBAH PANTAI – RAMLAN SHAHEAN @ ASKOLANI
P.122 SEPUTEH – LEE KAH HING
P.123 CHERAS – CHONG YEW CHUAN
P.124 BANDAR TUN RAZAK – CHEW YIN KEEN
P.125 PUTRAJAYA – TENGKU ADNAN TENGKU MANSOR
P.166 LABUAN – BASHIR ALIAS

Negeri Sembilan
P.126 JELEBU – JALALUDDIN ALIAS
P.128 SEREMBAN – WONG YIN TING
P.130 RASAH – NG KIAN NAM
P.131 REMBAU – MOHAMAD HASAN
P.132 PORT DICKSON – P.KAMALANATHAN
P.133 TAMPIN – MOHD ISAM MOHD ISA

Melaka 
P.134 MASJID TANAH – ABDUL HAKIM ABDUL WAHID
P.135 ALOR GAJAH – SHAHRIL SUFIAN HAMDAN
P.136 TANGGA BATU – LIM BAN HONG
P.137 HANG TUAH JAYA – MOHD RIDHWAN MOHD ALI
P.138 KOTA MELAKA – KON QI YAO
P.139 JASIN – ROSLAN AHMAD

Johor
P.140 SEGAMAT- M.RAMASAMY
P.141 SEKIJANG – MD SALLEHEEN MOHAMAD
P.142 LABIS – CHUA TEE YONG
P.143 PAGOH – RAZALI IBRAHIM
P.144 LEDANG – HAMIM SAMURI
P.145 BAKRI – LEE CHING YONG
P.146 MUAR – MOHD HELMY ABD LATIF
P.147 PARIT SULONG – NORAINI AHMAD
P.148 AYER HITAM – WEE KA SIONG
P.149 SRI GADING – MOHD LASSIM BURHAN
P.150 BATU PAHAT – ISHAK @ MOHD FARID SIRAJ
P.151 SIMPANG RENGGAM – HASNI MOHAMMAD
P.152 KLUANG – GAN PING SHOU @ GAN PING SIEU
P.153 SEMBRONG – HISHAMMUDDIN HUSSEIN
P.154 MERSING – ABD LATIF BANDI @ NOR SEBANDI
P.155 TENGGARA – MANNDZRI NASIB UMNO
P.156 KOTA TINGGI – MOHAMED KHALED NORDIN
P.157 PENGERANG – AZALINA OTHMAN
P.158 TEBRAU – WONG SIAW TING
P.159 PASIR GUDANG – NOOR AZLEEN AMBROS
P.160 JOHOR BAHRU – JOHAN ARIFIN MOHD ROPI
P.161 PULAI – NUR JAZLAN MOHAMED
P.162 ISKANDAR PUTERI – TEOH SEW HOCK
P.163 KULAI – CHUA JIAN BOON
P.164 PONTIAN – AHMAD MASLAN
P.165 TANJONG PIAI – WEE JECK SENG

Ikuti kami di saluran media sosial : Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Telegram & TikTok

BERITA BERKAITAN