Daripada jumlah tersebut, 14 muka baharu membabitkan Parlimen dan 43 muka baharu bagi kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) dengan calon paling muda ialah seorang arkitek, Lee Yee Yuan, 28, yang akan berentap di DUN Sekinchan.

Pada masa yang sama, penyandang di kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Jeram, Datuk Amiruddin Setro digantikan dengan calon muka baharu yang juga seorang guru, Zahar Azlan Ariffin.

Dalam pada itu, spekulasi siapa bakal calon Menteri Besar jika BN kembali memerintah terus menjadi tanda-tanya apabila calon yang disebut-sebut sebelum ini, Budiman Mohd. Zohdi hanya bertanding kerusi Parlimen iaitu di Sungai Besar.

Berikut adalah senarai calon BN Selangor:

P.092 Sabak Bernam
-Datuk Mohd Fasiah Mohd Fakeh
N.01 Sungai Air Tawar
-Rizam Ismail
N.02 Sabak
-Sallehudin Mohd Iskan

P.093 Sungai Besar
-Budiman Zohdi
N.03 Sungai Panjang
- Imran Tamrin
N.04 Sekinchan
-Lee Yee Yuan

P.094 Hulu Selangor
-Datuk P.Kamalanathan
N.05 Hulu Bernam
-Datuk Rosni Sohar
N.06 Kuala Kubu Baru
-Datuk Wong Koon Mun
N.07 Batang Kali
-Datuk Mat Nadzari Ahmad Dahlan

P.095 Tanjong Karang
-Tan Sri Noh Omar
N.08 Sungai Burong
-Datuk Samsudin Lias
N.09 Permatang
-Datuk Sulaiman Abdul Razak

P.096 Kuala Selangor
-Datuk Irmohizam Ibrahim
N.10 Bukit Melawati
-Jakiran Jacomah
N.11 Ijok
-K.Parthiban
N.12 Jeram
-Zahar Azlan Ariffin

P.097 Selayang
-Kang Meng Fuat
N.13 Kuang
-Datuk Shukor Idrus
N.14 Rawang
-Chan Wun Hoong
N.15 Taman Templer
-Datuk Ir Md Nasir Ibrahim

P.098 Gombak
-Datuk Abdul Rahim Pandak Kamarudin
N.16 Batu Caves
-Datuk N.Rawisandran
N.17 Gombak Setia
-Datuk Megat Zulkarnain Megat Omardin
N.18 Hulu Kelang
-Ismail Ahmad

P.099 Ampang
-Liong Kim Soon
N.19 Bukit Antarabangsa
-Salwa Yunus
N.20 Lembah Jaya
-Mohd Nizam Zain

P.100 Pandan
-Leong Kok Wee
N.21 Pandan Indah
-Mohd Haniff Roslan
N.22 Teratai
-Liew Pok Boon

P.101 Hulu Langat
-Azman Ahmad
N.23 Dusun Tua
-Mohd Zin Isa
N.24 Semenyih
-Johan Abdul Aziz

P.102 Bangi
-Liew Yuen Keong
N.25 Kajang
-Teh Yeow Meng
N.26 Sungai Ramal
-Abdul Rahim Mohd Amin
N.27 Balakong 
-Lim Chin Wah

P.103 Puchong
-Ang Chin Tat
N.28 Seri Serdang
-Chang toong Who
N.29 Seri Serdang
-Mohammad Satim Diman

P.104 Subang
-Tan Seong Lim
N.30 Kinrara
-ChiewKai Heng
N.31 Subang Jaya
-Chong Ah Watt

P.105 Petaling Jaya
-Chee Hian Tat
N.32 Seri Setia
-Yusoff M.Haniff
N.33 Taman Medan
-Abduk Mutalif Abd Rahim
N.34 Bukit Gasing
-Chai Ko Thing

P.106 Damansara
-Ho Kwonk Xheng
N.35 Kampung Tunku
-Tan Gim Tuan
N.36 Bandar Utama
-Chng Soon Chau
N.37 Bukit Lanjan
-Syed Abdul Razak Syed Ling Alsagof

P.107 Sungai Buloh
-A.Prakash
N.38 Paya Jaras
-Zein Isma Ismail
N.39 Kota Damansara
-Halimahton Saadiah Bohan

P.108 Shah Alam
-Azhari Shaari
N.40 Kota Anggerik
-Jumaeyah Masdi
N.41 Batu Tiga
-Ahmad Muadzam Shah Yaakop

P.109 Kapar
-M.Mohana
N.42 Meru
-Khairuk Anuar Saimun
N.43 Sementa
-Saroni Judi
N.44 Selat Klang
-Dr Mohd Khairi Hussin

P.110 Klang
-Ching Eu Boon
N.45 Bandar Baru Klang
-Teoh Kah Yeong
N.46 Pelabuhan Klang
-Sheikh Raj sh Sheikh Ahmad
N.47 Pandamaran
-Tee Hooi Ling

P.111 Kota Raja
-V.Gunalan
N.48 Sentosa
-R.Subramaniam
N.49 Sungai Kandis
-Ir kamaruzzaman Johari
N.50 Kota Kemuning
-Tiew Hock Huat

P.112 Kuala Langat
-Shahril Sufian Hamdan
N.51 Sijangkang
-Sulaiman Karli
N.52 Banting
-Ng Siok Hwa
N.53 Morib
-Rozana Kamarulzaman

P.113 Sepang
-Marsum Paing
N.54 Tanjong Sepat
-Dr Karim Mansor
N.55 Dengkil
-Shahrum Mohd Shariff
N.56 Sungai Pelek
-Ng Chok Sin